Sosnowiec Braci Mieroszewskich 55E
Email: biuro.instalokna@gmail.com
Tel: 508057559

Olx: Sosnowiec
facebook: Fanpage

  


INSTAL OKNA 

Dąbrowa Górnicza Adamieckiego 11B 
Email: biuro.instaloknadg@gmail.com
Tel: 730 219 111

Olx: Dąbrowa Górnicza
Sprzedajemy: Dąbrowa Górnicza

 

 

 

INSTAL OKNA

Czemu tak ważny, jest odpowiedni montaż?
W dzisiejszym artykule, będę chciał opisać, dlaczego tak ważny jest prawidłowy montaż naszych okien, czy drzwi. 
Jeżdżąc po pomiarach okien, często widzimy, że okna nie mają pionu  ani poziomu. Czasami zastanawiamy się, czy montażyści uważają że obrobienie okien na zewnątrz to robota murarza. Klienci narzekają, że przecież wymieniali okna 5 lat temu, a wieje przez nie, jakby miały 15 lat.
Nic dziwnego. Skoro okna nie mają pionu, ani poziomu. Pianki często jest jak na lekarstwo, bo przecież trzeba oszczędzać na piance. Obrobienie okna, to też jest zbyt duży wydatek.

Czemu tak ważny, jest odpowiedni montaż?

24 września 2020

Piony i poziomy, są potrzebne, aby można było mówić o prawidłowym funkcjonowaniu okna.
Jak wiemy, bloki oraz domy pracują. Bloki zdecydowanie bardziej. W przypadku prawidłowego montażu okna, wystarczy drobna regulacja raz na jakiś czas, w celu poprawy zamykania skrzydeł. W przypadku źle zamontowanego okna, każdy minimalny ruch bloku, będzie powodować potrzebę regulacji. Oczywiście, w przypadku dobrze zamontowanego okna ale w budynku który jest usytułowany na terenach mokrych/bagnistych lub kopalnianych, ta regulacja będzie wymaga częściej. Obrobienie pianki od wewnątrz i zewnątrz. Pianki montażowe mają to do siebie, że wystawione na promienie słoneczne, zaczynają utleniać. Co za tym idzie, po kilku takich latach należało by wyrwać okno, i wstawić je ponownie. Co znowu może być problematyczne, bo okno po kilku latach, mniej lub bardziej zostaje odkształcone.

Czy to oznacza, że montowanie okien powinniśmy zostawić tylko profesjonalistą ?Jeśli wiemy, że jesteśmy cierpliwi i postaramy się znaleźć pion, poziom i nie będziemy oszczędzać na piance to nie. Tylko jest jedno „ale”. Musimy pamiętać, że prawdziwi profesjonaliści zrobią to na pewno szybciej, i lepiej niż my, którzy robimy to pierwszy czy drugi raz.

Jako zespół sprzedający okna z montażem , wykonywanym przez jedną z najlepszych ekip w okolicy, sugerujmy, aby podczas montażu, zerknąć czasami czy montowane okna, na pierwszy rzut oka nie są krzywe. I porozmawiać jeśli zamierzają zostawić nieobrobione okno.