Czy ilość komór ma znaczenie?

13 lipca 2020

4 komorowe, 6 komorowe, a może jednak te 5 komorowe? Które okna wybrać? Dzisiaj, będę chciał pokrótce rozwinąć ten temat. W końcu gdy szukamy informacji, to zależy nam na zwięzłej odpowiedzi, a nie czytaniu elaboratu.


Czy ilość komór w profilu ma znaczenie? Tak i nie. Ważniejsza od ilości komór jest głębokość zabudowy. Możemy posiadać 10 komorowy profil, ale jeśli będzie on miał 60mm głębokości, to 5 komorowy profil o 80mm głębokości zabudowy , będzie dużo lepszym wyborem.
Każda kolejna komora ,ma za zadanie poprawić właściwości termoizolacyjne okna.  Patrząc z naukowego punktu widzenia ma to sens, do pewnego stopnia. Każde ciało nastawione na dwie różne temperatury, będzie dążyć do równowagi Przyjmijmy że wewnątrz mamy 25 stopni Celsiusa, a na zewnątrz -30 stopni. Skoro ciało dąży do równowagi, grubszy profil zapewni nam, większą powierzchnię, do wyrównania temperatury, a co za tym idzie, niska temperatura będzie dalej od wewnętrznej strony okna.


Dlatego uważamy, że należy kierować się głębokością zabudowy, oraz jakością profilu.
Przy wyborze okien, podpytajmy sprzedawcę, o głębokość zabudowy, oraz i jakość profilu, bo to będzie miało znaczący wpływ na przenikalności naszych okien.
I pamiętajmy o jednym. Nie wybierajmy okien z „10” komorami, w pakiecie trzy szybowym i ciepłą ramką, jeśli nasz blok/dom nie są ocieplone i nie wiadomo kiedy to nastąpi. Zapłacimy dużo pieniędzy, a ciepło z pomieszczeń będzie uciekać poprzez ściany, sufit i podłogę. W bloku mamy dodatkowo ten problem, że jeśli nasi sąsiedzi nie będą grzać mieszkań, to ubytek ciepła będzie jeszcze większy.

 

 INSTAL OKNA

Instal okna zagórze Sosnowiec