INSTAL OKNA

W tym krótkim artykule, będę chciał po krótce opisać drzwi przesuwne i rozwieralne.


Jak to jest z tymi drzwiami wewnętrznymi ?

Iść za modą i zamawiać drzwi przesuwne, czy zostać przy klasyce i zamówić drzwi rozwieralne? Oto jest pytanie.

13 października 2020

Drzwi przesuwne, w ostatnich latach zyskujące na popularności, dzięki swojemu designowi. W mojej opinii, świetnie wyglądające w pomieszczaniach w stylu industrialnym, jak i w każdym innym stylu wyglądające bardzo dobrze, to byłby pierwszy ich atut. Drugim atutem, jest fakt, że nie zabierają miejsca w pomieszczeniu w którym się znajdują. Czy na prawdę tak jest? Nie koniecznie  ale o tym za chwilę. Wielu klientów decyduje się na drzwi tego typu, ze względu na brak potrzeby wyrywania starych ościeżnic, w przyszłości. Jeśli w chwili obecnej mamy starą ościeżnicę, to niestety i tak będziemy musieli ją wyrwać. W przypadku gdy nie posiadamy starej, to montaż jest szybki i „czysty”. Co wielu z Państwa docenia. Minusem tego typu drzwi, jest fakt że trzeba posiadać dosyć sporo miejsca na ścianie na której zamontowane są drzwi. Jeśli mamy drzwi o szerokości 90cm, to potrzebujemy co najmniej 90cm obok przejścia, aby je schować. Drzwi przesuwne, również nie są idealnym rozwiązaniem do łazienki, ze względu na fakt, że drzwi odstają delikatnie od ściany. Pomiędzy ścianą a drzwiami jest 1-2cm szpara, co nie każdemu użytkownikowi będzie odpowiadać.

zdjęcie z strony https://allegro.pl/oferta/salwador-80-wzor-nr-4-drzwi-przesuwne-rozne-kolory-8464933460

okna dąbrowa górnicza okna sosnowiec drzwi sosnowiec drzwi dąbrowa górnicza

Drzwi rozwieralne, czyli jakie? Czyli standardowe drzwi, takie jakie ma większość z nas.
Autem drzwi tego typu, jest szeroki zakres ich designu. Na rynku, mamy setki a wręcz tysiące różnych modeli drzwi. Do tego typu drzwi możemy dobrać ościeżnicę regulowaną, opaskową. Może pójść w drzwi bez przylgowe. Jest multum różnych możliwości związanych z tymi drzwiami. Co do drzwi wyżej wymienionych, odsyłam do artykułu….
 Drzwi rozwieralne , są praktyczniejsze ze względu na fakt, że stare budownictwo jest do nich przystosowane. Nasze mieszkania, były projektowane głównie z myślą aby używać tego typu drzwi. 

drzwi z katalogu voster 2019