Sosnowiec Braci Mieroszewskich 55E
Email: biuro.instalokna@gmail.com
Tel: 508057559

Olx: Sosnowiec
facebook: Fanpage

  


INSTAL OKNA 

Dąbrowa Górnicza Adamieckiego 11B 
Email: biuro.instaloknadg@gmail.com
Tel: 730 219 111

Olx: Dąbrowa Górnicza
Sprzedajemy: Dąbrowa Górnicza

 

 

 

INSTAL OKNA

 

Okno przesuwne  PSK  vs HST

07 sierpnia 2020

Okna przesuwne PSK,(uchylno-przesuwne) , jest tańszym rozwiązaniem okna HST.  Okno PSK, możemy wykorzystać do okien nie przekraczających  8m2.  W odróżnieniu od okien HST, nie jesteśmy w stanie zlicować okna z podłogą. Profil dolny, zawsze będzie posiadać 3-6cm, w zależności od profilu okna.W przypadku PSK, najpierw odchylamy skrzydło, a następnie je przesuwamy w stronę stałego szklenia. HST, od razu przesuwamy za stałe szklenie. W oknach PSK, jesteśmy w stanie uchylić skrzydło przesuwne. W HST, nie jesteśmy w stanie zrobić uchyłu. 

okna dąbrowa górnicza okna sosnowiec wymiana okien dąbrowa górnicza wymiana okien sosnowiec okna pcv sosnowiec okna pcv dąbrowa górnicza

Czym się różni okno przesuwne od okna HST? 
Oba rodzaje okien, są oknami przesuwnymi, ale jaka jest różnica między nimi?


Okna HST, charakteryzują się dużymi rozmiarami. Na tym profilu jesteśmy w stanie, stworzyć okno o powierzchni 16m2, zachowując bezproblemowe przesuwanie jednej z części. Poza dużymi rozmiarami, profil ten wyróżnia, masywna budowa, która na tle zwyczajnego okna przesuwnego p PSK, robi wrażenie . Jeśli marzy nam się duże przesuwne okno w naszym domu, HST będzie idealnym rozwiązaniem. Atutem HST, jest fakt że posiada możliwość zlicowania profilu dolnego z podłogą, dzięki czemu będziemy mogli wyjechać wózkiem dziecięcym   na taras, bez żadnych problemów.