Rodzaje nawietrzaków 

15 lutego 2019

W Instal okna Sosnowiec uważamy  że nawiewniki są dobrym rozwiązaniem, pod kilkoma warunkami ale o tym potem.       Nawietrzaki oraz  nawiewniki , różnią się jedynie nazewnictwem. Jest to ten sam produkt, jedynie producenci oraz konsumenci używają naprzemiennie  tych nazewnictw. Ich głównym zadaniem jest wentylacja pomieszczenia, bez konieczności otwierania okna. Czy na prawde, tak to działa w praktyce? Tutaj wszystko zależy od rodzaju nawietrzaka, oraz prawidłowego montażu. 

Zacznijmy od nawiewnika o stałym przepływie powietrza. Stosowany głównie w kotłowniach, oraz miejscach gdzie wymagana jest stała cyrkulacja powietrza .Ten rodzaj nie posiada możliwości przymykania otworów.Lepiej unikać montowania tego rodzaju nawiewników, w części mieszkalnej naszych mieszkań, lub domów. 


Nawiewniki sterowane ręcznie.Różnią się od nawiewników o stałym przepływie powietrza tym że możemy regulować przepływ powietrza. W teorii w chłodniejsze dni przymykamy przepływ. W rzeczywistości mało kto o tym pamięta. Częstym problemem jest zbierająca się woda pod nawiewnikiem . Uważamy że tą opcje lepiej omijać.

 


Nawiewniki automatyczne ciśnieniowe strumień przepływu powietrza uwarunkowany jest różnicą powietrza wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.Im mniejsza różnica tym mniejsza wymiana powietrza będzie się odbywać. Zazwyczaj posiadają ręczna regulacja przepływu powietrza. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automatyczne higrosterowane  dzięki zainstalowanemu czujnikowi, zaczynają  proces wymiany powietrza, w momencie gdy w pomieszczeniu wzrasta poziom wilgotności. Zwiększona wilgotność powietrza jest sygnałem do otwarcia się nawietrzaka, a w efekcie wymiany powietrza. 

Który nawiewnik wybrać? Wszystko zależy do jakiego pomieszczenia, i jaką funkcje ma spełniać. 

 INSTAL OKNA

Instal okna Sosnowie nawietrzaki