Rodzaje rolet zewnętrznych

14 marca 2019

W tym artykule chciałbym omówić rodzaje rolet zewnętrznych. Zagadnienie wydaje się łatwe,ale sprawia często problemy. Rozróżniamy cztery rodzaje rolet: natynkową, podtynkową, nakładaną, fasadową. Każda ma swoje zalety, oraz wady. Który rodzaj wybrać? Wszystko zależy, czy jesteście na etapie budowy domy, czy chcecie zamontować rolety do wykończonego już domu. Wszystkie tego typu aspekty wyjaśnimy poniżej.

 

 

 

Zacznijmy od zalet jakie daje nam roleta. Każdy typ rolety ogranicza straty ciepła w naszym domu. Pomimo pakietu trzyszybowego, ciepłego montażu zawsze jakaś część ciepła będzie uciekać nam oknem. Dzięki zainstalowaniu rolety zmniejszymy te straty. Roleta zawsze będzie kolejnym zabezpieczeniem naszego domu, przed potencjalnym złodziejem. Jeśli hałas przy próbie sforsowania rolety nie odstraszy nieproszonego gościa, to przynajmniej nas ostrzeże o sytuacji niebezpiecznej.

 

 

 

Roleta zewnętrza natynkowa typu standard

Charakteryzuje się skrzynką znajdującą się na murze, lub we wnęce okiennej. Widoczna na elewacji, stąd jej nazwa natynkowa, lub elewacyjna. Prowadnice z rolety znajdują się wzdłuż wnęki okiennej. Niesprawiająca większych problemów, przy samodzielnym montażu. Zaletami tego typu rolet jest łatwość montażu, cena, oraz łatwość dostępu do skrzynki w razie problemów. Zdecydowanymi wadami jest zbieranie kurzu na skrzynce, oraz większa podatność na warunki atmosferyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roleta zewnętrza podtynkowa

W przypadku tych rolet, musimy odpowiednio wcześnie zdecydować się na ich montaż. W przypadku rolet natynkowych nie ma tego problemu ze względu na miejsce montażu , tutaj jak sama nazwa wskazuje skrzynka znajduję się pod elewacja. Chroni nasz dom przed czynnikami atmosferycznymi, jak również przed nieproszonymi gośćmi, którzy mają utrudnione zadanie ze względu na brak dostępu do skrzynki. Zaletami tego rozwiązania jest większa estetyka naszego domu, skrzynka jest niewidoczna dla ludzkiego oka. Ograniczona utrata ciepła. Największą wadą tego rozwiązania jest moment w którym musimy się zdecydować na montaż.

 

 

 

Roleta zewnętrzna nakładana

Montaż możliwy jedynie w przypadku wymiany okien. Roletę montujemy pomiędzy ościeżem a górnym fragmentem ramy okiennej. Okno musi zostać obniżone, aby skrzynka osłony zmieściła się w wnęce. Od zewnątrz skrzynka znajduję się pod elewacją, a od środka maskują je specjalne profile maskujące. Pozwalają ciekawie zintegrować okno wraz z roletą. Skrzynka rolety jest dużo mniej widoczna niż w przypadku rolet natynkowych. Wadami tego rozwiązania jest cena, oraz montaż, którymi musi się łączyć z wymianą okien.
 

 

 

Roleta zewnętrzna nadprożowa

W tym przypadku roleta montowana jest w nadprożu okna. Na to rozwiązanie powinno się decydować już na etapie projektu budynku. Zaletą tego rozwiązania jest brak widocznej skrzynki. Wadą jest moment, w którym trzeba się zdecydować na to rozwiązanie.
 

 

 

Kolejnymi kategoriami rolet zewnętrznych są sterowane ręcznie oraz elektrycznie.
 

Rolety sterowane ręcznie Standardowe rolety z linką bądź taśma do regulowania ustawienia rolety. Zaletami tego rozwiązania jest cena, bo w porównaniu z sterowanymi elektrycznie roletami, wychodzą dużo bardziej ekonomicznie. Jeśli jesteśmy właścicielami domu z 20 oknami dużo mniej ekonomicznie wygląda nasz czas, który spędzamy na zasłanianiu oraz odsłanianiu rolet.

 

 

 

Rolety sterowane elektrycznie Jest to droższa opcja, lecz bardziej komfortowa z względu na to że sterujemy roletami za pomocą pilota lub telefonu komórkowego. Jedynie czego potrzebujemy to połączenia z Internetem. Wyobraźmy sobie sytuacje, że siedzimy na pięknej plaży na Malediwach, i przypominamy sobie że nie zasłoniliśmy rolet, żaden problem wystarczy wziąć telefon do ręki, i za pomocą aplikacji zamknąć wszystkie rolety. W tym typie rolet również jest możliwość zaprogramowania godzin otwarcia oraz zamknięcia rolet, co imituje naszą obecność w domu.

 

Sosnowiec Braci Mieroszewskich 55E
Email: biuro.instalokna@gmail.com
Tel: 508057559

Olx: Sosnowiec
facebook: Fanpage

  


INSTAL OKNA 

Dąbrowa Górnicza Adamieckiego 11B 
Email: biuro.instaloknadg@gmail.com
Tel: 730 219 111

Olx: Dąbrowa Górnicza
Sprzedajemy: Dąbrowa Górnicza

 

 

 

INSTAL OKNA

Okna Sosnowiec drzwi antywłamaniowe sosnowiec   okna pcv sosnowiec okna pcv dąbrowa górnicza wymiana okien sosnowiec  okna dąbrowa górnicza  Wymiana okien dąbrowa górnicza  drzwi wejściowe dąbrowa górnicza drzwi wejściowe sosnowiec